چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مطرح کرد؛

افزایش موارد مثبت کرونا نسبت به هفته های گذشته در رفسنجان/ نگران تجمعات شب عید هستیم

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ؛ احمد جمالی زاده ظهر امروز در جلسه ستاد کرونای رفسنجان اظهار کرد: دو مورد از ویروس جهش یافته انگلیسی در رفسنجان مشاهده شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: ویروس جهش یافته انگلیسی در رفسنجان در حال چرخش است بر اساس شواهد سرعت انتقال این ویروس زیاد است و اگر یکی از اعضای خانواده به این ویروس مبتلا شود در زمان کوتاهی کل اعضای خانواده مبتلا خواهند شد.
جمالی زاده با بیان اینکه منشا ویروس جهش یافته انگلیسی در رفسنجان مسافرت بوده است، گفت: درصد موارد مثبت کرونا و بیماران بدحال نسبت به هفته گذشته در حال افزایش است و این می تواند زنگ خطر باشد.
وی بیان کرد: نگران مسافرت، خریدهای شب عید، عدم قرنطینه افراد کرونایی هستیم
قبلا درصد کمتری از بیماران در آی سی بودند ولی این درصد در حال افزایش است و سرعت بدحال شدن بیماران هم  افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: موارد مثبت کرونا در چند منطقه حومه شهر در دو هفته اخیر رو به افزایش است که برای کنترل آن با کمک دهیاریها محدودیت هایی اعمال شده است.

وی ادامه داد: همزمان با ۲۱ بهمن  واکسیناسیون سراسری در رفسنجان هم آغاز شد تا به امروز درصد زیادی از پرسنل حوزه درمان و بهداشت رفسنجان واکسینه شدند و سهمیه واکسن کرونا هم برای جانبازان شیمیایی در نظر گرفته شده است.

جمالی زاده عنوان کرد: موارد مثبت کرونا در دو هفته گذشته از ۱۶۸ مورد به ۲۴۱مورد رسیده است در صورتی که میزان فعالیت های ما تفاوتی نداشته است این موضوع نگران کننده است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم زنجیره بیماری کرونا را قطع کنیم باید بیماران را شناسایی و قرنطینه کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان متذکر شد: تجمعات شب عید مشکل ساز است و وابستگان و مسافرهایی که از راه دور به رفسنجان می آیند نگران کننده است و باعث شیوع بیماری و تغییر وضعیت شهرستان از زرد به نارنجی یا قرمز خواهد شد.


٠٩:٢١ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١١٥٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: