چاپ        ارسال به دوست

موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان به طور ناگهانی افزایش یافته است .

 

 

 

 

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اعلام اینکه از روزهای اخیر شاهد افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان هستیم نگرانی اصلی مسئولان درمانی این شهرستان را از افزایش موارد بستری وبدحال شدن بیماران در روزهای آتی عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛ دکتر احمد جمالی زاده با اشاره به اینکه  در روزهای پایانی سال 99 و روزهای ابتدایی سال جدید متأسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافته و دورهمی ها، مهمانی ها و گشت و گذارها افزایش یافته است اظهار کرد: متاسفانه در چند روز اخیر شاهد افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان بودیم.

 

وی افزود: همچنین در این ایّام برخی از همشهریان به مسافرت برون شهری رفته  و یا پذیرش میهمان از سایر شهرها داشته اند که زنگ خطری برای افزایش موارد ابتلا و بستری شدن در شهرستان بوده است.

 

دکتر جمالی زاده با بیان اینکه پیش بینی می شد ما در این زمان شاهد افزایش موارد مثبت باشیم؛ خاطرنشان کرد: بررسی تعدادی از نمونه های مثبت در روزهای اخیر نشان می دهد عمدتاً ویروسی که در حال انتشار است از نوع جهش یافته انگلیسی می باشد.

 

وی از مشخصات این نوع ویروس، قدرت سرایت بالا و سرعت انتشار در بین خانواده ها عنوان کرد و گفت: همچنین گرفتاری افراد با سن پایین تر را بیشتر می بینیم نگرانی اصلی ما از افزایش موارد بستری و بدحال شدن بیماران در روزهای آتی می باشد.

 

دکتر جمالی زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه در روزهای گذشته شاهد فوت افراد زیر ۵۰سال بودیم که میهمان از شهرهای دیگر داشته اند.

وی از مردم و همشهریان عاجزانه خواست که توصیه های بهداشتی را جدی تر بگیرند تا اینکه امکان واکسیناسیون اکثریت افراد جامعه  فراهم شود.

 

🔵روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان


٢٢:٠١ - چهارشنبه ١١ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ١١٦١٩    /    تعداد نمایش : ٩٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: