دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
»
لینک مفید
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
وب دا رفسنجان
سایت سامد
سایت ایران مردم
سایت وزارت بهداشت
سایت دولت
کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
تقویم

تاریخچه دانشکده:

دانشکده پرستاری مامايی و پيراپزشکی رفسنجان از سال 1365 هم زمان با تأسيس دانشکده پزشکی در اين شهرستان اقدام به پذيرش دانشجو در رشته کاردانی پرستاری نمود. در سال 1366 و با تصويب شورای عالی برنامه ريزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مقطع کاردانی رشته پرستاری به کارشناسی ارتقاء يافت و این دانشکده در خصوص پإیرش دانشجوی کارشناسی پرستاری اقدام نمود. در سال 1367 دانشکده پرستاری از دانشکده پزشکی تفکیک و به مکان جديد(محل فعلی) منتقل  و تحت عنوان دانشکده پرستاری و مامايی شروع به فعاليت نمود و در سال 1368 پذيرش دانشجو در مقطع کاردانی مامايی نيز انجام شد.  در سال 1369 با تأسيس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان به عنوان يکی از دانشکده های اصلی دانشگاه معرفی و چارت سازمانی آن تصويب گردید. 

در حال حاضر چارت سازمانی این دانشکده مشتمل بر 7 گروه آموزشی با عناوین: گروه های پرستاری داخلی جراحی، روان پرستاری و بهداشت روان، بیماری های کودکان، اصول و فنون پرستاری، بهداشت همگانی و مامائی، و گروه علوم پایه، عمومی و هوشبری می باشد.

از سال 1370 علاوه بر پذیرش دانشجو در رشته های پرستاری و مامائی، این دانشکده اقدام به پذیرش دانشجو مقطع کاردانی در رشته های اتاق عمل، هوشبری و علوم آزمایشگاهی و از سال 1373 در رشته تکنولوژی پرتوشناسی(رادیولوژی) نمود. از سال 1385 مقطع مامائی از کاردانی به کارشناسی ارتقاء یافت و از سال 1387 رشته های پیراپزشکی(اتاق عمل، هوشبری، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی) مشمول این ارتقاء قرار گرفته و به کارشناسی تبدیل شدند که از همان ابتدا، این دانشکده در رشته های فوق الذکر دانشجو پذیرش نمود. از سال 1386 اولین گروه دانشجویان کاردانی فوریت های پزشکی به صورت نیمه متمرکز وارد دانشکده گردیدند. و بالاخره اینکه از سال 1389 اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های مامائی، علوم آزمایشگاهی و هوشبری گردید و در حال حاضر وضعیت پذیرش دانشجو به همین روال ادامه دارد.

برنامه های کوتاه مدت و میان مدت دانشکده:

برنامه میان مدت:

به منظور ارتقاء وضعیت علمی دانشکده پرستاری مامائی، درصدد تشکیل گروه های آموزشی بهداشت همگانی(مستقل از گروه مامائی)، مدیریت پرستاری، مامائی(مستقل از گروه بهداشت همگانی)، بهداشت مادر و کودک یا بهداشت باروری، مرکز تحقیقات پرستاری و مرکز تحقیقات مامائی می باشد.

 

 برنامه کوتاه مدت:

اقدام در خصوص تفکیک دانشکده پرستاری مامائی از پیراپزشکی تا در آینده نزدیک شاهد تاسیس دانشکده مستقل پیراپزشکی باشیم.

- پیگیر پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته فوریت های پزشکی(که به احتمال قوی در سال 1391 تحقق خواهد یافت)

 - پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری داخلی جراحی و مراقبت های ویژه که تائید نهائی از بورد پرستاری به شورای گسترش علوم پزشکی اعلام و انشاءا... از سال 1391 آغاز خواهد شد - و پس از آن، راه اندازی تحصیلات تکمیلی در رشته مامائی

شرکت‌های تابعه
پیوندهاخدمات تحت وبفرمهاي الکترونیک
اوقات شرعی
آمار سایت
 بازدید این صفحه : 5835
 بازدید امروز : 1328
 کل بازدید : 27183037
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 1/1406
site map | home