دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧ -
home
mail
sitemap
»
شرکت‌های تابعه
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
وب دا رفسنجان
سایت سامد
سایت ایران مردم
سایت وزارت بهداشت
سایت دولت
پیوندها
فرمهای الکترونیک
کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
آمار سایت
 بازدید این صفحه : 4309
 بازدید امروز : 405
 کل بازدید : 20723195
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.2500
تقویم
صفحه اصلی > الغدیر > قطره اشک عاشق 

جناب حاج شيخ علي اكبر نهاوندي در توضيح رواياتي كه در فضيلت گريه ي بر سيد الشهداء (ع) وارد شده تشرف زير را از علامه سيد بحر العلوم نقل مي كند :

روزي سيد بحرالعلوم (رحمه الله عليه) به شهر سامراء مي رفت ، در بين راه در مورد گريه بر حضرت امام حسين (ع) كه گناهان را مي آمرزد ، فكر مي كرد كه ناگهان عربي را كه سوار بر اسب بود ديد كه به طرف او آمد و پس از سلام به او گفت:

جناب سيد شما را در تفكر مي بينم ، به چه چيزي فكر مي كنيد؟ اگر مساله اي علمي است بيان كنيد ، شايد من هم چيزي بدانم.

سيد بحرالاعلوم گفت: به اين مطلب فكر مي كردم كه چگونه مي شود خداي تعالي اين همه ثواب به زائرين و گريه كنندگان حضرت الشهدا (ع) بدهد و هر قدم كه زائر بر مي دارد ثواب يك حج و يك عمره در نامه ي عملش نوشته شود و براي يك قطره ي اشك، تمام گناهان صغيره و كبيره اش آمرزيده گردد!

آن سوار عرب فرمود: تعجب نكن ، من براي شما مثلي مي آورم تا جواب اين سوالات داده شود . روزي سلطاني كه در شكار گاه از نوكران وخادمانش جدا شده و انها را گم كرده بود، وارد خيمه اي شد. پيرمردي را با پسرش در گوشه خيمه ديد كه آنان بزي داشتند كه از شير آن بز زندگي آنها تامين مي شد و غير از آن چيز ديگري نداشتند . آن پيرمرد با اين كه سلطان را نمي شناخت اما براي اكرام مهمان بز را براي سلطان كشت و طعامي حاضر كرد.

آن شب سلطان در آن جا ماند و روز بعد به قصر خود برگشت . وزراء و نزديكانش را جمع نمود و قضيه ديشب خود را براي آنها تعريف نمود و سپس پرسيد : به نظر شما من خدمت آن پيرمرد را چگونه جبران نمايم؟

يكي از وزراء گفت: صد گوسفند به او بدهيد ، ديگري گفت : صد گوسفند و صد اشرفي ! ديگري گفت فلان مزرعه را به ايشان بدهيد! اما سلطان پس از اندكي تامل گفت: حقيقت اين است كه من هر چه بدهم كم است ، هرگاه سلطنت و تاج و تختم را دادم آن وقت جبران مثل نموده ام! چون انها هرچه داشتند به من دادند ، من هم بايد هرچه را كه دارم به آنها بدهم تا تلافي شود . حال جناب سيد بحرالعلوم ، حضرت سيد الشهدا (ع) هرچه داشت از مال و منال و اهل و عيال و پسر و دختر و برادر خواهر و سر و پيكر ، همه و همه را در راه خدا داد ! حال اگر خداوند به زائرين و گريه كنندكان بر آن حضرت ، ان همه اجر و پاداش و ثواب بدهد نبايد تعجب نمود .

آن حضرت اين را فرمود و از نظر سيد بحرالعلوم غائب شد.

main
خدمات تحت وب
خدمات الکترونیک
اوقات شرعی
site map | home | english site